Rysunek zastępczy
11:18 - 27 Czerwiec 2010 | Napisał: buncol

We czwartek tuż przed zakończeniem roku odbył się w naszej Szkole Dzień Sportu. Jak zwykle “impreza” ta wzbudziła spore zainteresowanie wśród uczniów. Rywalizacja między klasami podzielona była na 2 etapy: na początek Szkoła Podstawowa a później Gimnazjum.

IMG_9240 [800x600]

Uczniowie “podstawówki” pod okiem Pani mgr Doroty Migacz rywalizowali w różnych konkurencjach drużynowych jak również indywidualnych. Były sztafety, wyścigi klasowe, gry zespołowe  i najciekawsza konkurencja – żonglerka klasowa – gdzie każda klasa wystawiła swoich reprezentantów. Dość nieoczekiwanie, ale zasłużenie wygrała klasa 4!!!

IMG_9276 [800x600]Po szkole podstawowej przyszedł czas na Gimnazjum. Na początek odbyły się bardzo ciekawe Mistrzostwa Klasowe w Piłce Siatkowej (dyscyplinie najbardziej lubianej i popularnej). Grano do 2 wygranych setów. Praktycznie wszystkie mecze były bardzo wyrównane i kończyły sie po 3 secie! Wśród dziewcząt zwyciężyła klasa 3, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo, gdyż bardzo trudne warunki postawiły dziewczyny z 1 i 2 klasy za co Im również należały się wielkie brawa!! Chłopcy z 3 klasy nie chcieli być gorsi od swoich klasowych koleżanek i po bardzo ciekawym i zaciętym 3 setowym meczu pokonali w finale chłopaków z  klasy 2.

Po siatkówce przyszła kolej na Koszykówkę . Scenariusz tych zawodów był prawie identyczny jak poprzednich. Wśród dziewcząt bezapelacyjnie zwyciężyła klasa 3 dzięki znakomitej grze  Lucyny Zieciny, która jak na kapitana drużyny przystało zdobyła wszystkie punkty dla swojego zespołu. Finał chłopców był bardziej wyrównany i minimalne 2 pkt zwycięstwo odniosła klasa 3!!

IMG_9324 [800x600]

Ostatnią częścią Dnia Sportu była żonglerka.  I tu już pierwszy uczestnik dokonał wyczynu  po którym wszyscy, włącznie z dyrektorem szkoły Panem Mirosławem Szarotą oraz nauczycielem wf Krzysztofem Budnikiem, przecierali oczy z zachwytu! Mowa o Mateuszu Rośku z klasy 3, który podbił piłkę 350 razy!!! Widać jesienna wizyta Krzysztofa Golonki z programu Mam Talent wpłynęła na to iż Nasi uczniowie w każdej wolnej chwili nie rozstają się z piłka i trenują, a rezultatem tego jest znakomity pokaz żonglerki przez  Mateusza, który po ostatnim podbiciu piłki otrzymał wielkie brawa!!

Na zakończenie pan Dyrektor wręczył uczestnikom nagrody, a  pan Krzysztof podziękował wszystkim za bardzo ciekawą a przede wszystkim toczoną w duchu fair play rywalizację!

Kolejny Dzień Sportu już za rok!!

Fotorelacja w dziale galeria

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 24694
dzisiaj: 62
on-line: 1
strona istnieje: 5189 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone