Rysunek zastępczy
18:50 - 30 Kwiecień 2010 | Napisał: redakcja

21 uczniów klasy III naszego gimnazjum wraz z 450 tys. gimnazjalistów z całej Polski pisało egzamin.

We wtorek 27 kwietnia uczniowie zmagali się z zadaniami z części humanistycznej.

Wśród cytowanych tekstów, do których musieli się odnieść, był fragment Starego Testamentu o roztropnym wyroku żydowskiego króla Salomona i fragment “Krzyżaków” Henryka Sienkiewicza, przywołujący postać Juranda ze Spychowa. Ponadto w teście pojawił się dramatyczny rozkaz gen. Leopolda Okulickiego do żołnierzy Armii Krajowej z 19 stycznia 1945 r., a także fragment powieści fantasy “Władca Pierścieni” Johna R. R. Tolkiena o odważnej decyzji hobbita Sama. W zestawie było 29 zadań. 20 z nich to zadania zamknięte – należało wskazać prawidłową odpowiedź spośród kilku podanych.

28 kwietnia trzecioklasiści rozwiązywali arkusz matematyczno-przyrodniczy. Zgodnie ocenili go jako trudny. Było sporo zadań z biologii i chemii. Tematem dominującym na teście był węgiel. Zdający musieli rozwiązywać zadania dotyczące m. in. rozpadu węgla 14C w tkankach roślin, wydobyciu węgla kamiennego w Polsce, czy ułożenia warstw geologicznych ze złożami węgla brunatnego. Pytań czysto matematycznych było tylko kilka – dotyczyły m. in. największego w historii diamentu Cullinana.

Ostatnia część egzaminu z języka angielskiego nie wzbudzała już tylu emocji. Test nie zawierał zadań, które zaskoczyłyby zdających. Standardowo składał się z trzech części: słuchania, czytania i reagowania językowego. Trzeba było np. zapytać kolegę o opinię na temat nowego aparatu fotograficznego lub powitać gości z zagranicy na lotnisku.

Łącznie za każdą część egzaminu można dostać do 50 punktów.

tel. (018) 440-10-82

fax. (018) 440-10-82

email: mszarota@poczta.onet.pl

odwiedzin: 28996
dzisiaj: 22
on-line: 3
strona istnieje: 5244 dni

Zespół Szkół w Przydonicy

Szkoła podstawowa i gimnazjum

Wszelekie prawa zastrzeżone

[Rejestracja] [Logowanie]

Strona zasilana systemem WordPress

WebDesing by Adrian Gargula

Wszelkie prawa zastrzeżone